YAZ GELİŞİM KAMPINA
HAZIR MISIN?

Özel Kitle

Mülakat ile seçilmiş 8 kişilik gruplarda olumlu bir çevrede gelişim imkanı!

Özel Müfredat

Psikologlar tarafından özelleştirilmiş tamamlayıcı bir müfredat modülü!

Özel Etkinlikler

Pratik öğrenmeyi deneyimletecek eğlenceli etkinlikler ile verimli bir eğitim!

YAZ GELİŞİM KAMPI

Vizyon Mentor Akademik dersler

NEDEN GELİŞİM KAMPI?

Yıl boyu okul ve ev etrafında hayatını şekillendirmiş öğrencilerin kimi planlarını uygulamaya koyabiliyorken kimisi ise harekete geçmekte, çabalamakta zorlanıyor. Bazı öğrenciler ise henüz gelecek hakkında bir farkındalık geliştirmemiş olabiliyor. Yaz Gelişim Kampı, diğer eğitimlerin aksine ana noktasını kişisel gelişim olarak belirleyerek öğrencinin önce farkındalığı sonrasında planlamayı ve bunlar sayesinde de başarıyı anlamlandırabilmesini hedefler.

Öğrenciler için hem keyifli hem eğitici olacak Yaz Gelişim Kampına hazır mısınız?

Üniversiteye Hazırlık Kampı ikon

Yaz Gelişim Kampı Nedir?

Vizyon Mentor Yaz Gelişim Kampı, öğrencilerin yeni yıla farkındalıklarını tamamlamış, geleceğe hazır bir şekilde başlamış olmasını sağlayacak bir yaz programıdır. Türkiye'de bir ilk olan müfredatıyla, psikologlardan oluşan eğitim kadrosuyla, özel öğrenci kitlesiyle, etkinlikleri ve eğitimleriyle öğrencilerin ve ailelerin beklediği sihirli dokunuş olacaktır!

Üniversiteye Hazırlık Kampı ikon

Kimler Yaz Gelişim Kampı Katılabilir?

Lise Gelişim Kampı ve Ortaokul Gelişim Kampı olarak iki farklı grubu bulunan Yaz Gelişim Kampına katılımlar mülakat ile gerçekleşmektedir. Psikolog tarafından gerçekleştirilen mülakat sonucu eğitime katılmaya hak kazanan lise ve ortaokul öğrencileri uyumlu olabilecekleri 8 kişilik bir gruba dahil olarak Yaz Gelişim Kampında yerlerini alırlar!

Yaz Gelişim Kampı
Neler İçerir?

Özelleştirilmiş müfredatıyla öğrencinin pratik öğrenme yoluyla farkındalık kazanacağı Yaz Gelişim Kampında 6 nokta üstünde duruyoruz!

Öğrencinin iyi yönleri, kötü yönlerini belirleyeceği hayatındaki fırsatları ve tehditleri fark ederek öz bilincini geliştireceği çalışmaları içerir.

Kısa süreli ve uzun süreli hedeflerin belirlenmesini, araç ve amaçlara yönelik plan oluşturulmasını içerir.

Öğrencilerin temel problemi olan hedeflerine yönelik çalışmalar yapma sürecindeki planlama ve harekete geçme aşamaları hakkında çalışmaları içerir.

Ekran bağlılığını azaltmak için hem pratikte çalışmalar ve görevlendirmeler içeren hem de farkındalık oluşturmaya yönelik eğitimlerdir.

Gelişim süreçlerini önemli derecede etkileyen pandemi süreci üzerine çalışmalar yaparak sorumluluk bilincinin oluşması ve iletişim becerilerinin gelişmesi özelinde çalışmalardır.

Psikodramadan yararlanarak öğrencinin aile içindeki iletişimini iyileştirmeyi ve ebeveynlerine karşı empati duygusunu arttırmayı hedefleyen çalışmalardır.

İŞLEYİŞ

Yaz Gelişim Kampının 3 önemli noktası

8 KİŞİLİK GRUPLAR

Öğrenciler en fazla 8 kişilik gruplarda çalışmaları sürdürecektir. Gruplandırmalar öğrencilerin özellikleri göz önüne alınarak yapılacaktır.

36 SAAT EĞİTİM

Haftada 2 gün, 3’er saat olacak eğitimler 6 haftanın sonunda bitecek. Öğrenciler toplam 36 saat eğitim görecekler.

RAPOR TESLİMİ

Eğitim sonunda velilere teslim edeceğimiz dosyada öğrencinin ilk mülakatı ve son mülakatının karşılaştırması, eğitim içindeki psikolog gözlemleri ve ileriye dönük tavsiyeleri bulunacaktır.

BİZE ULAŞIN

Bizi Ziyaret Et.

Adresimiz:

Ünalan, Ünalan Cd. no:15 34700, 34700 Üsküdar/İstanbul